Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 16 września 2024 22:25

Nabór na bepłatny audyt energetyczny

Krajowa Agencja Poszanowania Energii prowadzi nabór dla małych i średnich przedsiębiorstw z branży spożywczej i napojów, w których wykona audyt energetyczny z zastosowaniem nowoczesnej metodologii uwzględniającej oprócz oszczędności energii i kosztów funkcjonowania firmy także korzyści pozaenergetyczne.
  • Źródło: https://www.kape.gov.pl/blog/aktualnosci-projektowe-11/audyty-energetyczne-dla-msp-699#scrollTop=0
Nabór na bepłatny audyt energetyczny

 

Audyt będzie dla firm bezpłatny, ponieważ wykonany zostanie w ramach realizacji unijnego projektu KNOWnNEBs. Ze wszystkich zgłoszeń KAPE wybierze 5 firm, które otrzymają bezpłatny audyt energetyczny.

W ramach audytu energetycznego wykonanego w ramach projektu KNOWnNEBs przedsiębiorca otrzyma:

  • indywidualny, dostosowany do działalności przedsiębiorstwa przegląd możliwości pozyskania oszczędności w firmie związanych ze zużyciem energii (finansowane przez KAPE w ramach UE),
  • analizę potencjalnych inwestycji, informację o możliwościach technicznych oraz korzyściach wynikających z przeprowadzania zidentyfikowanych inwestycji (finansowane przez KAPE w ramach UE),
  • oszacowanie korzyści pozaenergetycznych z potencjalnych inwestycji, które w znaczący sposób może pomóc w podjęciu decyzji o wdrożeniu środków poprawy efektywności energetycznej (finansowane przez KAPE w ramach UE),
  • Możliwość dalszej współpracy przy pozyskiwaniu finansowania na zaproponowane w audycie inwestycje (do decyzji i na koszt przedsiębiorcy).

Wynik przeprowadzonego w przedsiębiorstwie audytu energetycznego może mieć znaczny wpływ na to, czy przedsiębiorca podejmie decyzję o zainwestowaniu w efektywność energetyczną. Obecne podejście do audytu energetycznego obejmuje zwykle tylko analizę bezpośrednich oszczędności kosztów energii, a nie uwzględnia korzyści pozaenergetycznych, takich jak: lepsza jakość wytwarzanych produktów, komfort pracy, zwiększona produktywność czy mniejsza liczba przestojów z powodu konieczności wykonania konserwacji. Oznacza to, że przedsiębiorca, nawet jeśli przeprowadzi audyt, nie zna wszystkich korzyści jakie niesie za sobą wdrożenie jego zaleceń.

Zgłoszenia zawierające: nazwę, adres firmy oraz krótki opis działalności z podaniem kodu NACE lub PKD oraz wielkość przedsiębiorstwa wg. unijnej klasyfikacji (małe, średnie) należy przesłać na adres mailowy: [email protected] do dnia 31.01.2024 r.
Dodatkowych informacji udzieli p. Marta Mazurkiewicz tel. 726 116 114.

Zainteresowane przedsiębiorstwa zapraszamy do zgłoszeń.

 


Podziel się
Oceń